Ти як?
Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"
Як подбати про себе, коли ми не ОК?
Ла Страда-Україна»
Аптечка швидкої психологічної допомоги
Що робити, якщо нічого не хочеться робити?Як зупинити паніку?Як допомогти впоратися зі стресом?Відповіді на ці та багато інших запитань в Аптечці швидкої психологічної допомоги.
В аптечці зібрані прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум.
А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких. Аптечка зроблена в pdf-форматі, тому її легко завантажити на смартфон чи комп’ютер, тримати під рукою та використовувати за необхідності.
Ти як?
Пам’ятка для батьків
Пам’ятка для батьків
Стадія «шоку» поступово проходить.
Ми всі уже знаємо, що робити у випадку оголошення повітряної тривоги. У кожного з нас зібрана базова валізка/наплічник/сумка, яку ми беремо із собою переміщаючись в укриття.
Хтось перевіз дітей в максимально безпечне місце…
Хтось створює таке місце вдома…Турбота про емоційний та моральний стан дітей — одне із основних завдань батьків.
1. МІНІМІЗУЙТЕ ПЕРЕГЛЯД НОВИН З ДИТИНОЮ.
В ідеалі, уникайте їх перегляду при дитині. Задля власного спокою можна поставити дедлайн на їх перегляд, уникаючи постійного моніторингу соцмереж.
2. ГОВОРІТЬ З ДИТИНОЮ. БАГАТО. ПОСТІЙНО.
Це прекрасний інструмент, який можна взяти із собою в укриття. Намагайтеся бути максимально чесними та озвучуйте лише правдиві факти або те, в чому дійсно впевнені і у що вірите самі.
3. ДІТИ ПОТРЕБУЮТЬ ТАКТИЛЬНОСТІ.
Іншими словами, намагайтеся обіймати їх якомога частіше.
Для молодших дітей гарно спрацюють пальчикові ігри.
Можна спробувати створити максимальне відчуття безпеки: обійміть дитину; ритмічними, проте не динамічними погойдуваннями рухайтеся вправо-вліво або вперед-назад; можна паралельно з цим погладжувати дитину або намугикувати якусь мелодію.
І не важливо скільки Вашій дитині років: 4 чи 15...
4. НЕ СОРОМТЕСЯ ГОВОРИТИ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ ПРО ВЛАСНІ ПОЧУТТЯ ТА ЕМОЦІЇ.
Ви живі! У Вас є емоції! Ви вчите дитину тому, що проявляти їх - це нормально.
5. ПРИСЛУХАЙТЕСЯ ДО ДІТЕЙ. НАЙЧАСТІШЕ, ВОНИ ТРАНСЛЮЮТЬ ТЕ, ЩО ПЕРЕЖИВАЮТЬ І ВІДЧУВАЮТЬ МИМОВІЛЬНО. ІНКОЛИ, САМІ НЕ РОЗУМІЮЧИ, ЩО З НИМИ ВІДБУВАЄТЬСЯ.
Дуже гарно спрацює повторення за дитиною її ж тверджень. Наприклад: «Ти злишся на … Так?», «Ти боїшся, що …» і т.д.
6. СПОСТЕРІГАЙТЕ ЗА ГРОЮ ДИТИНИ.
Саме в грі дитина проживає те, що свідомо прожити не в змозі. Гра може допомогти зрозуміти те, що дитина не зможе проговорити.
7. НЕ ВТОМЛЮЙТЕСЯ ПОВТОРЮВАТИ ДИТИНІ, ЩО ВИ ПОРУЧ, ЩО ВИ ЇЇ ЗАХИЩАЄТЕ, ТУРБУЄТЕСЯ ПРО НЕЇ, ЩО ВОНА НЕ САМОТНЯ.
Намагайтеся бути в зоні постійного доступу: фізично, по телефону, по відеозв’язку (у випадках, коли доводиться бути окремо).
8. ДОЗВОЛЬТЕ ДИТИНІ БРАТИ ІЗ СОБОЮ ВАЖЛИВУ РІЧ АБО ІГРАШКУ. ЦЕ СТВОРИТЬ ДОДАТКОВЕ ВІДЧУТТЯ БЕЗПЕКИ.
9. НЕ ІГНОРУЙТЕ МОЖЛИВОСТІ СТВОРИТИ СИМВОЛІЧНІ РИТУАЛИ ПЕРЕД СНОМ.
Це може бути, наприклад, розмова на нейтральні або спільні теми або обійми із старшими дітьми. З молодшими дітьми може бути читання або складання казок, обійми та погладжування.
10. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ЗНІМАТИ НАПРУГУ В КОНСТРУКТИВНИЙ СПОСІБ.
Це можуть бути найрізноманітніші ігри та техніки:
- можна рвати або зминати папір;
- гра в «паперові» сніжки;
- можна «боксувати» м’яку подушку;
- запропонуйте крик без крику: просимо дитину спробувати закричати, але без голосу (гучності);
- «стаканчик крику» або «мішечок крику»: можна кричати, але лише направивши цей крик в мішечок або стаканчик;
- ігри з водою (воду можна переливати із ємності в ємність) та піском.
"16 днів проти насильства"
Впроваджується дослідно-експериментальна робота Всеукраїнського рівня
Це цікаво знати!
Участь Доманівського закладу ЗСО №1 в експерименті Всеукраїнського рівня за темою «Управління проектами особистісного розвитку учнів у освітньому середовищі об’єднаних територіальних громад», через впровадження системи психолого-педагогічного проектування особистісного й соціального розвитку учнів за ДПК «Універсал 4- онлайн». (Науковий керівник – автор програми «Універсал 4- онлайн», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психологічного управління ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України Киричук Валерій Олександрович) передбачає:
- опитування учасників освітнього процесу в онлайн режимі на предмет рівнів фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку учнів;
- визначення основних відхилень в особистісному розвитку вихованців на момент діагностики (імпульсивність, тривожність, агресивність замкнутість, невпевненість, асоціальність, схильність до нечесної поведінки, естетична нечутливість);
- координатно-соціограмний аналіз статусної структури учнів класних колективів різних вікових категорій (актив, пасив, ізоляція, відторгнення, зона ризику, група ризику);
- рівнів колективоутворення та інтеграції;
- формування ціннісних орієнтацій здобувачів освіти в системі взаємостосунків у класному колективі;
- життєву активність за основними групами видів діяльності;
- сформованість ціннісних духовних пріоритетів;
- ставлення батьків до дитини;
- домінуючу систему сприйняття;
- навчальну активність тощо.
За результатами опитування учасників освітнього процесу (учнів, класних керівників, класоводів, вихователів, батьків) створюються автоматично за допомогою сервісу «Універсал 4-онлайн»:
1)педагогічні характеристики на учнів і класні колективи та психолого-медико-педагогічні рекомендації для учасників освітнього процесу (практичного психолога, педагогів, батьків, учнів). Батьки мають можливість отримати код доступу до системи у заступника НМР та особисто простежувати всебічний особистісний розвиток дитини,
2)конструюються автоматично стратегічні завдання для закладу освіти та корекційно-розвивальні тактичні задачі особистісного розвитку учнів (індивідуальні, групові, колективні).
На реалізацію завдань освітнього закладу та корекційно-розвивальних задач особистісного розвитку учнів за допомогою сервісу здійснюється проектування проблемно-цільового змісту в проектах, особистісно-орієнтованого змісту в планах та особистісно-розвивального освітнього змісту в сценаріях.
У кожному семестрі навчального року проводяться діагностичні зрізи з метою визначення динаміки особистісного розвитку учнів в класних колективах та моніторинг ефективності роботи педагогічних працівників закладу освіти.
Участь нашого закладу в експерименті Всеукраїнського рівня надає можливість:
- реально оцінити освітній процес в закладі загальної середньої освіти об’єднаних територіальних громад;
2) допомогти учням в пізнанні себе, своїх здібностей, нахилів, інтересів у реалізації своїх потенційних можливостей;
3) зберегти здоров’я і вирішення проблем психосоціального розвитку учнів та розкрити потенційних можливостей кожного вихованця;
4) всебічний особистісний розвиток учнів у цілісній інноваційній освітній системі управління освітніми проектами в середовищі об’єднаних територіальних громад.
Крім того, управління і методичні служби системи освіти і медицини на всіх рівнях мають можливість здійснювати супровід роботи педагогічних та медичних працівників в онлайн режимі.
Результатом впровадження даної системи за допомогою сервісу, позитивно впливає на всесторонній розвиток особистості вихованців закладу, змінює ментальність освітян та підвищує їх професійну компетентність. Посилання в Інтернеті - презентації: http:// goo.gl/a5Dd8P
Заступник директора з НМР